1. Home
  2. »
  3. PC Oyun Indir
  4. »
  5. Windows 10’a ücretsiz yükseltme nasıl yapılır

Windows 10’a ücretsiz yükseltme nasıl yapılır

Ucretsiz olarak Windows 10a-nasil yukseltilir.jpg

Windows 10’a ücretsiz yükseltme nasıl yapılır. Windows 10’a ücretsiz yükseltme nasıl yapılır. Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ücretsiz yükseltme hala mevcuttur

Windows 10’a ücretsiz olarak nasıl yükselteceğinizi bulmaya çalışıyorsanız, yalnız değilsiniz. İşletim sistemi tam olarak ucuz değil. Bu nedenle, birçok insanın ücretsiz yükseltmeleri nasıl elde edeceğini bulmaya çalışması şaşırtıcı değil.

İyi haber şu ki, Windows 7 ve Windows 8.1’den yükseltme yapan Windows kullanıcıları, bu teklif resmi olarak sona ermiş olsa bile, bu ücretsiz Windows 10 yükseltmesini almanın bir yolunu bulmaya devam ediyor. Microsoft, bu tür kullanıcıların daha yeni işletim sistemine geçmeleri için hala bir yol bıraktı.Aslında, Windows 10’a ücretsiz yükseltme işlemi o kadar basittir ki, Microsoft’un yalnızca boşluktan haberdar olmadığını, aynı zamanda sessizce onayladığını da düşünüyoruz. Şirket muhtemelen finansal darbeyi almayı ve insanların Windows 7 veya daha kötüsü ile uğraşmak yerine Windows 10’a yükseltmesini kolaylaştırmayı, Windows’tan Linux gibi ücretsiz bir alternatife geçmeyi tercih ediyor.

Yardımımızla Windows 10’a en az güçlükle ücretsiz olarak yükseltmeyi öğrenin. Sizin için acısız hale getirmek için burada adım adım süreci listeledik.

Ucretsiz olarak Windows 10a nasil yukseltilir..jpg

Is Windows 10 free?

Windows 10 hiçbir zaman gerçekten özgür olmamıştı. Aslında, Windows 10 Home’un 139

Windows 10'a ücretsiz yükseltme nasıl yapılır

Temel olarak, Windows 7 ve Windows 8.1’den Windows 10’a ücretsiz yükseltme adımları, Microsoft’un resmi olarak güncellemeyi yayınladığı zamankiyle aynıdır.

1. Donanım gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığınızı kontrol edin

Windows 10’un en son sürümünü yüklemek için şunlara sahip olmanız gerekir:

  • CPU: 1 GHz veya daha hızlı desteklenen işlemci (Desteklenen CPU’ların listesi buradadır)
  • RAM: Windows 10 32 bit için 1 GB veya Windows 10 64 bit için 2 GB
  • Depolama: 32 GB veya daha fazla
  • GPU : DirectX 9 uyumlu veya üstü, WDDM 1.0 sürücüsü ile
  • Ekran: 800×600 çözünürlük veya daha yüksek
  • İnternet bağlantısı: Windows 10’un bazı sürümleri, kurulum sırasında internet bağlantısı gerektirir.


Windows 7 makineniz bu özellikleri karşılamıyorsa Windows 10’u çalıştıramazsınız ve makineniz gereksinimleri karşılasa bile Windows 10 o kadar iyi çalışmayacaktır. Windows 10’un iyi çalışması için en az 2 GHz çift çekirdekli işlemci, 4 GB RAM (ideal olarak 8 GB) ve 160 GB sabit sürücü öneririz.

Bütçeniz ne olursa olsun yeni bir makine için ilham ve satın alma tavsiyesi almak için en iyi dizüstü bilgisayar seçimimize göz atın.

2. Windows Media Oluşturma Aracını İndirin

Ardından, Windows Media Creation Tool’u indirip yükleyin ve “Windows 10 kurulum medyası oluştur” başlıklı bölümün altındaki “Şimdi aracı indir” seçeneğini seçin.

Windows Media Creation Tool’u çalıştırın ve “Ne yapmak istiyorsunuz?” diye sorun. bölümünde, “Bu bilgisayarı şimdi yükselt”i seçin ve araçta kalan adımları izleyin. Bu ayrıca, yükleme işlemi sırasında dosyalarınızı ve uygulamalarınızı saklama seçeneği sunar. Bu işlemle ilgili daha ayrıntılı talimatları burada bulabilirsiniz.)

Windows 7 (veya Windows 8) lisans anahtarınızı girin ve yakında ücretsiz bir Windows 10 çalıştıracaksınız.

Gerekirse ‘Etkinleştir’ düğmesini tıklayın ve bilgisayarınız Microsoft sunucularına güvenli bir bağlantı kurduktan sonra dijital bir lisansla etkinleştirilecektir.

Lisansı alamıyorsanız, Windows 7 ürün anahtarınızı da girebilir ve işletim sistemini manuel olarak etkinleştirebilirsiniz.

SON

Konu ile ilgili soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Leave a Comment