1. Home
  2. »
  3. PC Oyun Indir
  4. »
  5. Windows S Modu Nedir, Nasıl Çıkılır?

Windows S Modu Nedir, Nasıl Çıkılır?

Windows S Modu Nedir Nasil Cikilir.jpg

Windows S Modu Nedir, Nasıl Çıkılır? Microsoft, yıllar boyunca Windows ile bazı garip şeyler yaptı. S Modunda çalışan Windows bunlardan biri.

Gittikçe daha fazla, S Modunda Windows 10 çalıştıran dizüstü bilgisayarlar buluyoruz, ancak S Modu hakkında hiçbir açıklama yok. Dizüstü bilgisayar reklamlarında, Windows’u S Modundan çıkarabileceğimizi ve normal bir Windows 10 sürümüne sahip olabileceğimizi bildiren hiçbir şey yok.

Windows S Modu Nedir, Nasıl Çıkılır?

S Modunda Windows 10, Windows 10’un sınırlı, kilidi açılmış bir sürümüdür. Çoğu bilgisayar, Windows 10’u S modunda çalıştırma seçeneği sunmaz, ancak bazıları sunar. Ve son zamanlarda, Windows 10 S Modu çalıştıran daha fazla bilgisayar görmeye başladık. Ayrıca, tüm Microsoft Surface tabletleri/dizüstü bilgisayarları S Modu’nu çalıştırır.

S Modunda, Microsoft Store’daki uygulamaları çalıştırmakla sınırlıdır ve Chrome ve Firefox gibi diğer tarayıcılar bu tarayıcıları Microsoft mağazasına koymaya karar verene kadar yalnızca Microsoft Edge tarayıcısını kullanabilirsiniz ve Bing aramasını kullanmanız gerekir. motor. Şu anda, önce S Modundan çıkmadığınız sürece varsayılan arama motorunu Google veya başka bir şeyle değiştiremezsiniz.

Microsoft, Apple’ın liderliğini takip ediyor çünkü Apple’ın işletim sistemleri gibi, S modu da kilitlendi ve sizi Windows mağazasından uygulama çalıştırmaya sınırladı. Microsoft’a göre bu, daha fazla hız ve güvenlik sağlar ve daha kararlı bir işletim sistemi sağlar.

Windows, Store’daki uygulamaları yalnızca S Modunda çalıştırabildiğinden, önemsiz yazılımlar ve ücretsiz yazılımlarla birlikte gelen kötü amaçlı yazılımlar yüklenemez veya çalıştırılamaz. Yalnızca Microsoft mağazasından uygulama yüklemekle sınırlısınız; Web’den uygulama yükleyemezsiniz. Bu, PUP’lar, bilgisayar korsanları ve kötü amaçlı yazılımlarla yüklenen yazılım paketlerini yanlışlıkla yüklemenizi önleme avantajına sahiptir.

Ancak güvenlik, seçim özgürlüğünüz ve Windows’u istediğiniz gibi özelleştirme özgürlüğü pahasına gelir. Windows 10’da S Modunda , kayıt defterinde değişiklik yapamaz veya PowerShell, Komut İstemi veya Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kullanamazsınız.

Windows 10 S Modundan Nasıl Çıkılır

S Modundan istediğiniz zaman çıkabilirsiniz, ancak bir kez S Modundan çıktığınızda bir daha asla geri dönemezsiniz. Ancak, Windows 10 Home veya Pro’yu yalnızca Microsoft Store’dan uygulama yükleyecek şekilde sınırlayabilirsiniz. Bunu Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve özellikler’de yapın ve “Uygulamaların nereden alınacağını seçin” ve “Yalnızca Microsoft mağazasından uygulama yüklemek cihazınızın korunmasına yardımcı olur” altında “Yalnızca Microsoft Mağazası (önerilir)” seçeneğini seçin.

“Önerilen” Microsoft’tan gelir – bizden değil.

S Modu, tüm Microsoft Surface Tabletlerde / Dizüstü Bilgisayarlarda bulunur, ancak diğer PC üreticileri de bunu sunar. Bilgisayarınızın S Modunda olup olmadığını öğrenmek için görev çubuğu aramasına HAKKINDA yazın.

Bilgisayarınızı S Modundan nasıl çıkarırsınız?

  • Windows 10’u S modunda çalıştıran bilgisayarda AyarlarGüncelleme ve Güvenlik> Etkinleştirme’yi açın.
  •  Windows 10 Home’a ​​Geç veya Windows 10 Pro‘ya Geç bölümünü bulun, ardından Mağazaya Git bağlantısını seçin.
  • Not: Windows sürümünüzü yükseltin altındaki bağlantıyı seçmeyin. Bu, sizi S modunda tutacak farklı bir süreçtir.
  • Microsoft Store’da görünen sayfada (S modundan çıkın veya benzer bir sayfa), Al düğmesini seçin. Bu eylemi onayladıktan sonra, uygulamaları Microsoft Store’un dışından yükleyebileceksiniz.

S Modundan Nasıl Çıkılır Yapamayanlar için videolu anlatım .

Son

Konu ile ilgili soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

IDM Seri Anahtarı Ücretsiz 2021 ve IDM Seri Numarasını Ücretsiz İndirin.

Leave a Comment