1. Home
  2. »
  3. PC Oyun Indir
  4. »
  5. Windows 10 cortana kaldırma (Nasıl Kaldırılır)

Windows 10 cortana kaldırma (Nasıl Kaldırılır)

Windows 10 cortana kaldirma

Windows 10 cortana kaldırma (Nasıl Kaldırılır) . İnternetten Cortana’yı Windows 10’dan nasıl kaldıracağınızı, Windows 10 cortana’yı nasıl kaldıracağınızı, Windows 10 cortana’yı nasıl kaldıracağınızı arıyorsanız doğru yere geldiniz.

Yazımızda Windows 10 cortana nasıl kaldırılır onu anlatacağız.

Microsoft’un AI sesli asistanı Cortana, Alexa, Siri ve Google Asistan tarafından rekabette yenildi, ancak yine de Windows 10’a dahil edildi. Dahası, çoğu Alexa’ya kıyasla özellik eksikliği nedeniyle Cortana’yı Windows 10’dan kaldırmak istiyor. veya Siri’yi seçin. Ve onlardan biriyseniz, doğru yere geldiniz, burada Cortana’yı Windows 10’dan kaldırmak için adım adım bir kılavuz sağlayacağız.

Ancak Cortana, son birkaç yıldır Windows 10’da çeşitli değişikliklerden geçiyor. Asistan’ın önceki sürümün birçok özelliğini kaldıran ve daha üretken olmanıza yardımcı olmaya odaklanan yeni bir sürümünü edineceğiniz Mayıs 2020 Güncellemesinden itibaren. Bunun da ötesinde, yeni sohbet tabanlı arayüz, etkileşim için çoğunlukla klavyeyi kullanacak, ancak ses yine de mevcut olacak.

Şimdi, Cortana’daki en önemli değişikliklerden biri, artık Windows 10’un bir parçası olmamasıdır. Bu, üretken olmayan birçok özelliğin (Beceriler ve Defter gibi) kaldırılmasına ek olarak yapılır. Artık normal bir program yerine, Microsoft Store’da gezinebileceğiniz ve güncelleyebileceğiniz bir program. Ayrıca size Cortana’yı Windows 10’dan kaldırma seçeneği sunar.

Neyse lafı fazla uzatmadan bu sohbete devam edelim.

windows 10 cortana kaldırma

Cortana’yı doğrudan Denetim Masası veya Windows Ayarları aracılığıyla kaldıramazsınız. Ancak endişelenmeyin, Microsoft’un Cortana sesli yardımcısını Windows 10’dan kaldırmak için PowerShell’i nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Fikrinizi değiştirir ve daha sonra tekrar isterseniz, bilgisayarınıza nasıl yeniden yükleyeceğinizi de göstereceğiz. başka bir girişimde bulunmak için.

Aşağıda tartışılan, Windows 10 cortana kaldırma adımlarıdır:

  • Cortana’yı Windows 10’dan kaldırmak için.
  • Önce Windows PowerShell‘de yönetici olarak çalıştırın.
  • Bunu yapmak için Başlat düğmesine sağ tıklayın ve açılır menüden “Windows PowerShell (Yönetici)” öğesini seçin.
  • Bundan sonra, aşağıdaki komutu kopyalayıp komut istemine yapıştırın ve Enter tuşuna basın: Get-AppxPackage -allusers Microsoft.549981C3F5F10 | Kaldır-AppxPackage
Aşağıda tartışılan, Windows 10 cortana kaldırma adımlarıdır: Cortana'yı Windows 10'dan kaldırmak için. Önce Windows PowerShell'de yönetici olarak çalıştırın. Bunu yapmak için Başlat düğmesine sağ tıklayın ve açılır menüden “Windows PowerShell (Yönetici)” öğesini seçin. Bundan sonra, aşağıdaki komutu kopyalayıp komut istemine yapıştırın ve Enter tuşuna basın: Get-AppxPackage -allusers Microsoft.549981C3F5F10 | Kaldır-AppxPackage
  • Bu, tartışmamızı sonlandırıyor. Cortana’yı Windows 10 bilgisayarınızdan başarıyla kaldırdınız. Uygulama artık mevcut değil ve görev yöneticisinde veya arama yapmak için Windows Arama çubuğunu kullandığınızda bile görünmeyecek.

Windows 10 cortana kaldırma Sonuç

Microsoft’un tüm çabalarına rağmen; Cortana, Google Asistan, Amazon Alexa ve Siri gibi ana rakiplerine ayak uydurmak için mücadele etti.

Windows için geniş kullanıcı tabanına rağmen Microsoft, Cortana’yı go-to-ses yardımcısı yazılımı yapmayı başaramadı; ve Redmond şirketi bu yılın başlarında Cortana’yı Android ve iOS’ta kapattı.

Cortana’nın Windows 10’dan nasıl kaldırılacağına ilişkin yukarıdaki makalenin sizin için yararlı olduğunu umuyoruz.

Ama merak etmeyin, her zaman bilgisayarınıza geri alabilirsiniz.

Cortana Nasıl Yeniden Yüklenir?

Cortana yazılımı Microsoft Store’dan indirilebildiği için; Windows 10 kullanıcıları istedikleri zaman yeniden yükleyebilir.

Dolayısıyla, Microsoft’un yapay zeka asistanı gelecekte yeniden önem kazanırsa veya pek olası olmayan daha ilginç özelliklere sahip olursa; veya test etmek istediğiniz yeni yetenekler edinirse Microsoft Store’a gidin ve yeniden yükleyin.

Son

Konu ile ilgili soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Leave a Comment