1. Home
 2. »
 3. PC Oyun Indir
 4. »
 5. Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Windows 10 Sifirlama Nasil Yapilir..jpg

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır? Windows 10 işletim sistemi, birçok özelliği ve harika kullanılabilirliği olan harika bir işletim sistemidir, ancak işletim sisteminde, genellikle sistem güncellemeleriyle birlikte gelen bazı kararlılık sorunları vardır. İşletim sistemi de fazla mesai olarak yavaşlamadan muzdariptir. Bu sorunlara yaygın ve genellikle etkili bir çözüm, bilgisayarınızı tamamen sıfırlamaktır. Bu, yalnızca hatalardan ve olası virüslerden kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda PC’nizin yepyeni gibi çalışmasını sağlar. Bunu, Windows’un önceki bir sürümünü yüklemek istiyorsanız veya bilgisayarınızı başkasına veriyor ve dosyaların kurtarılmasını istemiyorsanız da yapabilirsiniz.

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Windows 10 Sifirlama Nasil Yapilir.jpg

Bilgisayarınıza yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız veya başka birine vermeyi planlıyorsanız, sıfırlamak en iyi ve en güvenli seçenektir.

Windows PC'nizi sıfırlama adımları:

 1. Ayarlara gidin
 2. Güncelleme ve güvenlik” i seçin
 3. Sol taraftaki panelde “Kurtarma” yı tıklayın “
 4. Burada seçenekler listesinden “Bu bilgisayarı sıfırla” yı seçin ve “Başlayın” ı tıklayın
 5. Sıfırlamanın iki seçeneği vardır: Kişisel dosyalarınızı kaydedecek “Dosyalarımı koru” ve “Her şeyi kaldır” bu, bilgisayarınızı tamamen temizler. PC’nizin fabrika durumuna gitmesini istiyorsanız, ikinci seçeneği seçin.
 6. Sonraki ekran, işletim sisteminin önceki bir sürümüne geri dönemeyeceğiniz konusunda sizi uyarır. Sıradaki vur.
 7. Bu son ekrandır. “Sıfırla” ya basın ve bilgisayarınız sıfırlama sürecini başlatacaktır.
 8. Sıfırlamadan sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Bu biraz zaman alabilir. PC’nizi kurmaya başlamak için “Bir seçenek belirleyin” ekranında “Devam” ı tıklayın. Bilgisayarınızı başkasına veriyorsanız bu adımı atlayın.

Gelişmiş başlatma aracından – Herhangi bir nedenle Windows’ta oturum açamıyorsanız, bilgisayarınızı Gelişmiş başlatma aracından sıfırlayabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınız açılırsa, Gelişmiş araçlara Shift tuşunu basılı tutarak ve giriş ekranındaki ‘Yeniden Başlat’ düğmesine basarak erişebilirsiniz. Windows’a önyükleme yapamıyorsanız, Gelişmiş başlangıç ​​aracına bilgisayarınızı kapatıp açarak erişebilirsiniz. Bu, bilgisayarı açıp ardından tam olarak açılmadan önce kapatmak için güç düğmesini basılı tutarak yapılabilir. Bu işlemi üç kez gerçekleştirin. Bir sonraki başlangıçta, bilgisayarınız Gelişmiş başlangıç ​​aracına gitmelidir.
 2. Gelişmiş başlangıç ​​aracından, Sorun Giderme> Bu Bilgisayarı Sıfırla‘yı seçerek fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.
 3. Sıfırlamayı başlatmak için, seçiminize bağlı olarak “Her şeyi kaldır” veya “Dosyalarımı sakla” yı seçin.
 4. “yalnızca dosyalarımı kaldır” veya “dosyaları kaldır ve sürücüyü temizle” seçeneğine sahip olacaksınız. İkinci seçenek, diskinizi tamamen sildiği ve birisinin eski verilerinizden herhangi birini kurtarmasını zorlaştırdığı için daha güvenlidir.

Son

Konu ile ilgili soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Leave a Comment