1. Home
  2. »
  3. PC Oyun Indir
  4. »
  5. Autocad 2014 Etkinleştirme Yöntemi

Autocad 2014 Etkinleştirme Yöntemi

autocad 2014 crack

Bu yazımda Autocad 2014 programını etkinleştirme işlemini anlatacağım. İnternette bir çok yerde paylaşılmış fakat detaya girilmediği için çoğu kullanıcı etkinleştirmede sıkıntı yaşıyor ya da hata alıyor. Ben bu makalede 2014 üzerinden anlatacağım çünkü şu ana kadar yüklediklerimden en sıkıntısız çalışanı ve lisanslama işlemi kolay olan sürümdür. Dışarıda sadece lisanslama işlemi için bile para istenmektedir. Program kurulumuna ayrı para ödüyorsunuz üstüne bir de lisanslama parası veriyorsunuz. Yükleme işlemini anlatmayacağım  ve  programın indirme linklerini bu makalede paylaşmayacağım. Eğer bulamazsanız iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz. Googleye Autocad 2014 full indir derseniz karşınıza bir çok alternatif indirme linkleri gelecektir. İşletim sistemi mimarisine uygun olan versiyonu indirip yüklemeniz gerekiyor. Aşağıda yükleme işlemi yapmadan önce yapmanız gerekenleri ve Lisanslama işlemini anlatacağım.

AutoCad 2014 Nasıl Etkinleştirilir ?

  • Öncelikle programı yüklemeye başlamadan önce internet bağlantınızı tamamen kapattığınızdan emin olun. Kablolu bağlantı kullanıyorsanız kablonuzu çekin , kablosuz bağlantı kullanıyorsanız bağlantıyı kesin.
  • Virüs programında korumayı duraklatın. Aksi takdirde etkinleştirme dosyalarını silecektir.

Kurma işlemi sırasında yapacağınız tek ayar License Type ‘ ı   Stand-Alone olarak seçeceksiniz. Aşağıda ise lisans numarasını gireceğiniz alana aşağıdaki bilgileri yazın.  Aşağıdaki resimde seçmeniz gereken yerleri doldurdum.

666- 69696969 – 001F1

Bu işlemlerden sonra Next diyerek kuruyorsunuz ve yüklemenin bitmesini bekliyorsunuz. Bilgisayar performansına göre 20-30 dk arası değişiklik gösteriyor. Program kurulduktan sonra yapmanız gereken işlemleri sırasıyla ve anlatıldığı şekilde uygulayın.

İndirdiğiniz program dosyaları içerisindeki crack dosyasını ( xf-adsk64.exe yada xf-adsk32.exe ) kopyala diyerek , programın yüklü olduğu dizine yapıştırın.

Eğer crack dosyanızı bulamıyorsanız virüs programı aktiftir ve dosyayı silmiştir. Eğer kopyaladığınız dosyayı yapıştıracak yeri bulmakta zorlanıyorsanız program yüklendikten sonra masaüstüne oluşan kısayola sağ tıklayarak özellikler deyin. Daha sonra dosya konumunu aç diyerek içerisine yapıştırın. Buraya kadar herşeyi yaptıysanız çok az işiniz kaldı demektir.

Şimdi dosyayı yapıştırdığınız yerde crack dosyasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın. Eğer çalışmazsa yönetici olarak çalıştırmamışsınızdır. Mutlaka programın yüklendiği konumun içerisine girerek oradaki dosyayı çalıştırmanız gerekiyor. Programın ara yüzü bir kenarda kalsın kapatmayın. Sinir bozucu bir ses çalabilir direk sesi kısın.

İnternet bağlantınızın kapalı olduğundan eminseniz masaüstünde ki kısayolu çalıştırın. Program açıldıktan sonra size bir sözleşme sunar kutucuğu işaretleyerek kabul ettiğinizi söyleyin.

Karşınıza çıkan pencerede Lisansın aktif olmadığını bildiren bir uyarı açılacaktır. Activate butonuna tıklayın. Aşağıda gelecek pencerede ise internet bağlantınızın etkin olmadığı etkinleştirme yöntemini seçeceğiniz pencere gelecektir. Bu pencerede ikinci seçenek olan Request an activation code using an offline mod seçeneğini işaretleyerek Next deyin.

Not: Next dedikten Kod kutucukları açılması gerekiyor. Eğer açılmazsa bir sonraki pencerede back diyerek bir önceki pencereye geleceksiniz orada da back diyerek ilk activation sayfasına geri döneceksiniz. Burada tekrar activation diyerek işlemleri tekrarlayın.

Serial işlemi bu şekilde olacaktır. 15. butonda bir yada iki karakter olabilir. Eğer daha az olursa işlemde sıkıntı var demektir. Herşeyi tekrarlayın. Bu pencerede ise next dedikten sonra eğer işlemleri doğru yaptıysanız Lisanslama başarılı uyarısı alacaksınız.

Bu işlemi en az 20-30 bilgisayarda yaptım ve hiçbirin de hata ile karşılaşmadım. Program açılırken lisans hatası veriyorsa ve açılmıyorsa C:\ProgramData\FLEXnet klasörünün içinde , adskflex_00691b00_tsf.data ve adskflex_00691b00_tsf.data_backup.001 dosyalarını sildiğiniz vakit sorun çözülecektir. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız BağışSayfamızdan Destek Olabilirsiniz.